Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek z numerami, gdyż one już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już odrębne portale wirtualne, jakie interesują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę , a potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są uzupełniane nie jedynie przez swoich twórców, ale również przez normalnych internautów. To oni komentują numery telefonów, piszą, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy są one niegroźne. My również możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc musimy tylko skorzystać z takich witryn. Czyńmy to za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.

Sprawdzanie numeru telefonu

Nawet jeśli nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, którzy żyją w naszej okolicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej telefonu widnieje obca mieszanka cyfr.

Zwykle w tego typu chwilach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, bo w końcu nie zawsze dziwne telefony wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo wybrał innego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej wyszukiwarki lub od razu skorzystać ze strony (na przykład reverse phone), jaka zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i takie dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon przyjaciela, który potrzebuje naszej pomocy.

jak sprawdzić kto dzwonił

Spoglądasz na własny telefon i widzisz, że telefonował do ciebie pewien numer, którego kompletnie nie znasz. Zastanawiasz się, Co to za numer, a potem pytasz o niego bliskich znajomych. Oni także nie wiedzą, jaki to numer, więc decydujesz się pod niego zatelefonować, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny wyłudzacz, który próbuje cię namówić na zakup bezsensownego produktu. Z pewnością kojarzysz taką okoliczność, tak więc następnym razem wolałbyś jej się ustrzec, dowiadując się, Co to za numer, bez konieczności dzwonienia. Zrób tak, a ustrzeżesz się przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom to naprawdę istotne, by dowiadywać się, jaki to numer, a nie pod niego dzwonić. Jeśli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichkolwiek naciągaczy, za pojedyncze połączenie trzeba by było zapłacić sporą kwotę gotówki. Lepiej więc samemu sprawdzić, Co to za numer, wklepując go do pustego pola specjalnej strony internetowej. Jeśli właśnie tak zrobisz, dowiesz się, jaki to numer, z jakiego miejsca on telefonuje oraz czy jest groźny. Mając informację, Co to za numer, z pewnością poczujesz się pewniej.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać dziwnych numerów, skoro w każdej sytuacji da się zobaczyć, jaki to numer, a dodatkowo odnaleźć go prędko, łatwo i bezpłatnie. Każdy powinien więc znać adres strony wirtualnej, z pomocą której zobaczy, Co to za numer i określi jego rodzaj.