Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, bo one już od lat nie wypełniają swoich zadań. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni znajdziemy już specjalne portale internetowe, które interesują się jedynie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na taką stronę , a potem wpiszmy do odpowiedniej komórki numer, jaki nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są uzupełniane nie tylko przez swoich właścicieli, bo także przez normalnych ludzi. To oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one bezpieczne. My także możemy pisać wiadomości o różnorodnych numerach, aby w pewnym sensie pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z tych witryn. Róbmy to zawsze, jeśli będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.

Kto dzwonił do ciebie

Choćby nawet nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu pojawia się obca kombinacja liczb.

Zwykle w tego typu momentach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, ponieważ nie lubimy rozmawiać z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy sprawdzić, kto jest jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu biec na policję, skoro przecież nie zawsze dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu będzie przynależeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki jedynie wymienił aparat telefoniczny albo wybrał nowego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer do popularnej wyszukiwarki albo od początku skorzystać z witryny, jaka interesuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona właśnie powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej pomocy.

znajdz nr telefonu komórkowego

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już mnóstwo lat wstecz, a i tak dalej są bardzo popularnymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich praktycznie bezustannie, aby skontaktować się ze znajomymi, wysłać im wiadomość albo usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet te niezwykłe komórki są czasami pewnym niebezpieczeństwem, ponieważ z nich korzystają także bandyci oraz wyłudzacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak da się dość prędko odkryć.

Oczywiście najprościej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak często taki czyn nie jest za bardzo pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, ponieważ dana osoba nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wpisać numer do wyszukiwarki internetowej i wejść później na różne portale, aby poznać dzwoniącego. Istnieją już nawet specjalistyczne strony internetowe, które mieszczą u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je oraz wystawiają im oceny. Każdy może z tych stron skorzystać, a także samodzielnie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet specjalna witryna nie posłuży jakiejś osobie, a ją dalej będą nękać ciągłe sygnały, zawsze może ona udać się na komendę. W skrajnych momentach z pewnością powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz poznać tożsamość obcego rozmówcy. Nękające telefony nie mogą być w końcu czymś dobrym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych czasach praktycznie wszystko da się już spokojnie załatwić (np. korzystając z free reverse phone lookup). Choćby pozornie obce numery telefonów da się błyskawicznie odkryć, aby ocenić, czy będą one na pewno bezpieczne. W tym celu wystarczy odwiedzić specjalną stronę wirtualną, zadzwonić pod nieznany numer albo nawiązać kontakt z policją.