Komórki zaistniały na świecie już mnóstwo lat temu, a mimo tego dalej są najpopularniejszymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bez przerwy, aby skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać do nich sms-a albo usłyszeć znajomy głos. Niestety, nawet popularne komórki mogą być nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają także oszuści i wyłudzacze. To oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, które mimo wszystko da się w miarę szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednakże często tego typu czyn nie jest za bardzo efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść potem na różnorodne strony, by odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalne strony internetowe, które skupiają u siebie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich i wystawiają im noty. Internauta może z nich skorzystać, a także samodzielnie stworzyć recenzję o wybranym numerze. A jeśli jednak taka witryna nie posłuży danej osobie, a tę osobę dalej będą martwić ciągłe telefony, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W pewnych momentach na pewno powinno się tak zadziałać, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć tożsamość obcego dzwoniącego. Nękające telefony nie mogą być przecież niczym przyjemnym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie każdą sprawę można już spokojnie załatwić. Choćby pozornie nieznane numery da się błyskawicznie odkryć, aby osądzić, czy będą one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy odwiedzić odpowiednią witrynę internetową, zatelefonować pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.

Jak wyszukać numer który do mnie dzwonił?

Słyszysz znajomy dzwonek twojego telefonu, lecisz do aparatu, naciskasz guzik „odbierz”, a tu odpowiada ci głucha cisza. Sądzisz, iż dzwoniący się pomylił, jednak dziwny numer telefonuje po raz kolejny, a sprawa zaczyna się później ponawiać, a Ty zastanawiasz się kto do mnie dzwonił. Te wydarzenia mogą cię zaniepokoić chociażby tak, abyś sprawdził nękający cię numer telefonu. Zrobisz to naprawdę prędko i nietrudno.

Na początku połącz się z siecią i wejdź do wirtualnego świata, gdyż to właśnie z sieci będziesz musiał skorzystać. Wyszukaj witrynę wirtualną zajmującą się odnajdywaniem i opisywaniem numerów, a następnie spojrzyj na nią, sprawdzając, w jaki sposób należy ją wykorzystać. Bardzo szybko doinformujesz się w ten sposób, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, więc zareagujesz tak jak należy. Wpiszesz telefonujący do ciebie numer telefonu do odpowiedniej komórki umieszczonej na portalu, a później w odpowiedzi otrzymasz informacje na temat właściciela wybranego numeru. Niektóre z nich są tworzone przez samych właścicieli stron, a pozostałe przez zwykłych ludzi, którzy otrzymywali identyczne, ciche telefony. Wysłuchaj ich, a odkryjesz własnego intruza.

Portali skupiających wszystkie numery komórek jest naprawdę dużo, także możesz automatycznie skorzystać z paru z nich, aby uzyskać ogromną ilość danych. Zanalizuj je i sam zdecyduj, do kogo należy numer, jaki wciąż do ciebie wydzwania.