Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż te pisma już od dawna nie wypełniają swoich zadań. Dobrze postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy dziś odrębne strony internetowe, które zajmują się jedynie numerami – odkrywają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na taką stronę , a następnie wklepmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, ale również przez normalnych internautów. To oni komentują numery, określają, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy są one niegroźne. My sami również możemy pisać komentarze o nietypowych właścicielach numerów, by w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego musimy tylko skorzystać z tych stron. Czyńmy tak zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Kogo numer

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest wypełniona po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, jacy przebywają na tym świecie. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki widnieje nieznana kombinacja cyfr.

Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na policję, skoro w końcu nie każde obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej paczki znajomych, który jedynie wymienił telefon komórkowy lub zmienił swojego operatora. A jeśli mamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer telefonu do popularnej wyszukiwarki albo od razu skorzystać z witryny, jaka zajmuje się badaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów. Ona tylko powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie kolegi, który chce naszej pomocy.

kto dzwoni z numeru nieznanego

Patrzysz na własny telefon i zauważasz, że telefonował do ciebie jakiś numer, którego zupełnie nie znasz. Zastanawiasz się, Co to za numer, a później pytasz o niego swoich przyjaciół. Oni również nie mają pojęcia, jaki to numer, także postanawiasz na niego zatelefonować, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny wyłudzacz, który stara się cię naciągnąć na zakup nieużytecznego produktu. Na pewno kojarzysz tego rodzaju sytuację, tak więc następnym razem pragnąłbyś jej uniknąć, wiedząc, Co to za numer, bez przymusu telefonowania. Zadziałaj tak, a uchronisz się przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

Wbrew pozorom to bardzo istotne, aby dowiadywać się, jaki to numer, a nie pod niego dzwonić. Jeżeli bowiem numer należałby do jakichś naciągaczy, za jedno połączenie trzeba by było zapłacić ogromną sumę pieniędzy. Warto więc samemu sprawdzić, Co to za numer, wpisując go do wolnego okienka specjalnej wyszukiwarki internetowej. Jeżeli dokładnie tak uczynisz, dowiesz się, jaki to numer, z jakiego miejsca on telefonuje i czy może być bezpieczny. Wiedząc już, Co to za numer, na pewno poczujesz się spokojniej.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać podejrzanych telefonów, skoro w każdej sytuacji da się zobaczyć, jaki to numer, i do tego odnaleźć go prędko, łatwo i bezpłatnie. Każdy musi więc poznać adres strony wirtualnej (przykładowo who called me), z pomocą której zobaczy, Co to za numer i określi jego rodzaj.